ויזת עבודה

אחד היתרונות הגדולים של הלימודים בחו"ל הוא רשת הקשרים שנוצרת במהלך הלימודים. לא משנה מה תבחר ללמוד סביר להניח שבמהלך הלימודים תוכל לצבור קשרים שיעזרו לך ברגע שתצא מהאקדמיה אל שוק העבודה. הזמן לאחר הלימודים הוא הזמן הקשה ביותר, אך גם המשמעותי ביותר, למצוא עבודה טובה ולהתחיל את הקריירה העתידית. לכן, חשוב להשתמש בכל הקשרים הזמינים ולבחון את כל האפשרויות לפני שמתחילים במקום עבודה חדש.

סטודנטים שלמדו בחו"ל עלולים לחשוש מהשלב הזה. אחרי הכול, חלקם ירצו לנצל את השנים הראשונות אחרי הלימודים כדי להשתמש ברשת הקשרים שבנו באוניברסיטה ולבחור את העבודה המתאימה להם ביותר, עוד לפני שהם חוזרים ארצה. בנוסף, כמו שללימודים בחו"ל יש לא מעט יתרונות, כך גם לניסיון תעסוקתי בחו"ל. דבר ראשון, יש יותר מקומות עבודה להשתלב בהם ויש לא מעט חברות מובילות בתחומן שאין להן סניפים בארץ ולכן בוגר טרי שחוזר יפספס את ההזדמנות לעבוד בהן. בנוסף, עבודה בחו"ל יכולה להועיל לקורות החיים - היא מלמדת על יכולת הסתגלות, התמודדות עם שינויים וכמובן, אנגלית מושלמת שכל כך חשובה כיום, במיוחד בעולם ההיי טק.

בארצות הברית כבר חשבו על פתרון ראוי וסטודנטים שסיימו את לימודיהם יכולים להשאר ולעבוד במשך שנה במדינה. אין צורך בגרין קארד, או אזרחות אמריקאית. רק מתוקף זה שלמדתם וסיימתם בארצות הברית, אתם מקבלים את הזכות לעבוד בה במשך שנה.

יחס מועדף מקבלים סטודנטים במקצועות ה-STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics). בוגרי הפקולטות למקצועות מדעיים, טכנולוגים, הנדסה ומתמטיקה יכולים החל משנה שעברה להשאר בארצות הברית לאחר סיום לימודיהם במשך שלוש שנים. זו לא רק הזדמנות לצבור ניסיון תעסוקתי יקר וחשוב, אלא גם אופציה להחזיר את שכר הלימוד כמה שיותר מהר. בארצות הברית המשכורת הממוצעת לכל בוגר של המקצועות האלו היא סביב ה-60,000 דולר. במשך שלוש שנים ניתן לחסוך מספיק כסף כדי שההשקעה בלימודים תחזיר את עצמה. כמובן שסביר להניח שהמשכורת עצמה תעלה במשך אותם שנים. האופציה פתוחה לבוגרים של תואר ראשון, תואר שני ודוקטורט.

אבל לא חייבים לסיים תואר כדי להשאר בארצות הברית. בוגרים של מקצועות אחרים יכולים להשאר במדינה שנה כל עוד למדו מסלול בן תשעה חודשים לפחות. זו יכולה להיות גם אופציה עבור מי שרוצה להתנסות בשוק האמריקאי ולהתחיל לעבוד. לימודים שאורכים פחות משנה ונותנים לכם כלים מקצועיים בעלי ערך גבוה, יכולים לאפשר לכם לעבוד בארצות הברית בחברות הגדולות ביותר במשק.

ברגע שביצעת את דריסת הרגל הראשונה בתוך שוק העבודה האמריקאי, יכולות להפתח לך אופציות בהמשך. בוגרים שיוכיחו את עצמם ויהיו בעלי ערך לחברה בה הם עובדים יכולים למצוא את עצמם מאריכים את הויזה שלהם. לכן היתרונות של לימודים בארצות הברית לא נגמרים בתואר עצמו, אלא פותחים דלת לשלל הזדמנויות נוספות.