לימודים ועבודה

אחד החששות הכי גדולים כשמתחילים לימודים הוא איך אני אצליח לכלכל את עצמי. הפחד שמא העבודה תפגע בלימודים מובילה סטודנטים לחכות עם אופציות התעסוקה לאחרי התואר. זו יכולה להיות טעות מכיוון שהיתרונות של עבודה במהלך הלימודים הם לא רק כלכליים. ניסיון בעולם התעסוקה יכול להבליט אתכם על פני מועמדים אחרים כאשר תחפשו עבודה בסיום התואר. מועמדים שהספיקו להתנסות בעבודה, במיוחד אם היא רלוונטית למקצוע שבחרו ללמוד, יתפסו כמנוסים ומוכשרים יותר מאשר מועמדים שהעדיפו לדחות את האופציה לאחרי לימודיהם. בעולם בו יש לא מעט בוגרי אוניברסיטאות שמסיימים כל שנה, ישנה חשיבות לא רק למוסד בו למדת ולציונים שלך, אלא ליתרון היחסי שאתה מביא לעומת מועמדים אחרים.

ארצות הברית היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות גם כשמדובר בתעסוקה במהלך הלימודים. הרבה סטודנטים נרתעים מללמוד בארצות הברית, למרות מגוון המוסדות האקדמיים האיכותיים והאופציות הרבות, מכיוון שהם חוששים שלא יצליחו לעמוד בהוצאות המחייה ושכר הלימוד. למרות זאת, קיימת לא מעט אופציות עבור סטודנטים זרים להמשיך ולעבוד במהלך לימודיהם. למעשה, ארצות הברית מספקת לסטודנטים ויזה שמאפשרת להם לעבוד מספר שעות מסוים במהלך הסמסטר, ובנוסף לעבוד במשרה מלאה בזמן חופשות הסמסטר.

סטודנטים לתואר שני במקצועות מבוקשים כמו מנהל עסקים, מערכות מידע או שירותי בריאות יכולים לנצל את זמן הלימודים כדי להתקדם משמעותית בנתיב הקריירה שבחרו. עבודה במשרה מלאה תאפשר לכסות את שכר הלימוד מוקדם יותר ממה שנהוג לחשוב. בעוד שכר לימוד ממוצע הוא 45,000$, המשכורת ההתחלתית של בוגר תואר ראשון היא 36,000$ לשנה. מכיוון שזו משכורת ראשונה מי שמנוסה יותר בשוק העבודה יתוגמל יותר בהתאם לניסיון שצבר ולהמשך דרכו האקדמית. רמות שכר במקצועות ההיטק, בנקאות או אפילו אחיות מגיעות ל60,000$ בשנה מה שמאפשר לכסות את שכר הלימוד מוקדם יותר ממה שנהוג לחשוב ולא לסחוב את ההלוואות לאורך זמן. תואר שני אף יאפשר לכם להגיע לרמות השכר הגבוהות במהירות וישפר את מעמדכם בשוק התעסוקה, כך שיתאפשר לכם לכסות את הוצאות הלימוד מהר יותר. ההשקעה, אם כך, מחזירה את עצמה.

כשבוחרים מסלול אקדמי או מוסד לימוד, במיוחד בתוך ארצות הברית, הרבה פעמים חושבים שהשכר גבוה משמעותית מהשכר בארץ ולכן לא משתלם. זוהי טעות משתי סיבות: הראשונה, לא כל מוסדות הלימוד דורשות שכר לימוד גבוה, יש לא מעט מקומות בהם - עם המלגות הנכונות ואפילו עוד לפני - שכר הלימוד משתווה לזה של מכללה פרטית בישראל. השנייה היא שגם אם שכר הלימוד הוא גבוה יותר מזה שבישראל האופציות הן מגוונות יותר, האפשרות להתמקצע גדולה יותר והשכר הממוצע הוא גבוה יותר, כך שאם שכר הלימוד נשמע גבוה בהתחלה יש לקחת בחשבון את האפשרות לכסות אותו באמצעות עבודה במהלך התואר במשכורת ממוצעת שגבוהה יותר מהמשכורת הממוצעת בישראל.

אפשרויות התעסוקה הן, כמובן, מגוונות. בחירה נכונה של מוסד אקדמי יכולה להשפיע גם על התעסוקה העתידית שלכם. חלק גדול מהקולג'ים האמריקאים מתגאים ביכולת שלהם לשלב את בוגריהם במשרות מפתח בשוק אליו הם מכוונים. בחלקם, התנסות מעשית היא חלק מהחומר הנלמד, או שהם מספקים לסטודנטים את המשאבים והקשרים להתנסות, לצבור ניסיון ולבלוט מעל מועמדים נוספים. אלו נושאים שחשוב לשים לב אליהם כאשר אתם ניגשים לבחור היכן ללמוד. בזמן הבחירה תשאלו את עצמכם: האם עבודה תהיה חלק גדול מההתנסות שלי בלימודים בחו"ל וכיצד היא תוכל להועיל לי בעתיד התעסוקתי אותו אבחר. הרבה פעמים חווית העבודה לא מנותקת מחווית הלימודים, וסטודנטים רבים אף מעדיפים שזה יהיה ככה מכיוון שהם רואים בלימודים כלי להשיג את משרת חלומתיהם.

אם כך, כשבוחרים היכן ללמוד חשוב לשאול את עצמנו: האם אנחנו רוצים לעבוד? האם זה חלק מהחוויה והיתרון של לימודים בחו"ל? אם כן, ארצות הברית היא אכן אופציה מובילה שמאפשרת לסטודנטים שלה לצבור ניסיון ולהפוך את תקופת לימודיהם למועילה אפילו יותר ממה שחשבו בהתחלה