בתי הספר לבישול הטובים בעולם

בשנים האחרונות אנחנו נחשפים ליותר פתיחות והתעניינות בלימודי קולינריה. אולי אלו תכניות הריאליטי בישול שצצות בכל פינה ואולי זו ההבנה שבעולם שבו כולם רוצים להיות שפים, לימודי קולינריה נותנים את הכלים כדי לבלוט מעל השאר. בשונה מלימודי משפטים או רפואה, לימודי קולינריה אמנם לא נדרשים כדי להפוך לשף, אבל הם חושפים את תלמידיהם לעולם של חומרי גלם ושיטות בישול שהופכים אותם למומחים של ממש בתחום ומעל הכול נותנים את האפשרות להתנסות בעולם האמיתי, ליצור רשת קשרים ולהקל במציאת העבודה לאחר התואר. ההצפה בשוק הופכת את יתרונות אלו לקריטים כאשר מדובר בעתיד המקצועי שלכם. לכן בבואכם לבחור מוסד ללימודי קולינריה חשוב ללמוד את היתרונות של כל מקום.

ישנם מספר מקומות מומלצים ללימודי קולינריה:

The Culinary Institute of America – ב-CIA אפשר ללמוד תוך שנתיים קולינריה או אפייה ופטיסרי. הקמפוס ממוקדם בהייד פארק צפונית למנהטן ובוגריו מחזיקים במסעדות מישלן בכל העולם. לתלמידים ניתנת האפשרות לבחור היכן להתמחות מתוך רשימה של 1,200 מקומות ברחבי ארצות הברית. CIA הוא לא רק מוסד קולינרי אלא גם מספק לתלמידיו אווירת קולג' אמיתית כולל מועדונים, קבוצות ספורט, אירועים סטודנטיאלים ואפילו אפשרות לגור בתוך הקמפוס. בנוסף חלק מאוד גדול מהסטודנטים מקבל עזרה כלכלית בשווי של עשרות מליוני דולרים בשנה.

The International Culinary Center – בראש בית הספר אשר במנהטן עומד ז'אק פפן, שף מפורסם שהוציא מספר ספרי בישול ובעל תכנית אירוח מוכרת. ב-CC ישנה אפשרות לקחת קורסים מרוכזים של חצי שנה בנושאים כמו אפייה, פטיסרי ובישול איטלקי; כך שהוא מתאים גם למי שמעוניין לבלות תקופה קצרה ואינסטנסיבית בחו"ל ולהקדיש את כולה ללימודי קולינריה. המיקום בסוהו מאפשר קרבה למוסדות קולינרים מגוונים והכרות עם סצינת הקולינריה של ניו יורק. בוגריו של CC עובדים במגוון מסעדות בכל העולם ותלמידיו מגיעים ממקומות שונים מה שמבטיח רשת קשרים ענפה והכרות עם המטבח העולמי.

עוד יתרון יחסי שיש ל-CC הוא בכך שהלימודים בו מכשירים את תלמידיו מעבר לפן המעשי של הבישול. ב-CC מלמדים לא רק בישול, אלא גם ניהול הבישול - שם תוכלו ללמוד איך למכור את האוכל ולא רק להכין אותו. היבטים חשובים כמו איך לתמחר מנה נלמדים אף הם כחלק מחומר הלימוד. ב-CC מאמינים כי בשוק תחרותי השפים צריכים לדעת איך להתנהל ולא רק איך לבשל, ומלמדים גם את הפן הכלכלי של התחום.

Le Cordon Bleu (לה קורדון בלו) – לה קורדון בלו הוא אחד השמות המזוהים ביותר עם לימודי הקולינריה. זוהי רשת בתי הספר המלונאות הגדולה ביותר בעולם עם 29 בתי ספר בחמש יבשות שמזוהה גם עם המסלול ללימודי קולינריה שלה. בין בוגרי בית הספר נמצאים חלק מהשפים המובילים והמוכרים ביותר בעולם.

הבעיה המרכזית בלה קורדון בלו היא שהוא הפך לפרנצ'ייז. כלומר, ריבוי הסניפים ברחבי העולם גורם לכך שאיכות הקמפוס שונה ממקום למקום. הרמה בין בתי הספר אינה אחידה. לכן כשבאים ללמוד בלה קורדון בלו יש לחקור את איכות הבית ספר, איכות הבוגרים ומסלולי הלימודים. חשוב שהמתעניינים בלימודים לא יסתנוורו מהשם המוכר וידעו לעשות את הבחירה בהתבסס על רמת הקמפוס.

בנוסף לשלושת אלו קיימים בתי ספר טובים נוספים לקולינריה ברחבי העולם. ישנה אמנם קשת מחירים רחבה כשזה מגיע לבתי ספר לקולינריה, אבל חשוב לבדוק שהמחיר לא בא על חשבון האיכות. יש לשים דגש על בחירת בית הספר שבוגריו מוכרים ומחזיקים במסעדות מישלן ברחבי העולם ולהעדיף מקומות שנותנים הכשרה מעשית והתנסות של ממש במטבחים. בחירת מוסד נכון תאפשר לכם להשתלב במטבחים הטובים ביותר בעולם ואולי יום אחד, לכו תדעו, לפתוח את המוסד הקולינרי הבא.